AR SVEIKI DANTYS GALI PADĖTI IŠVENGTI ŠIRDIES INFARKTO?

Home » Verta žinoti » AR SVEIKI DANTYS GALI PADĖTI IŠVENGTI ŠIRDIES INFARKTO?

Ar gali dantys, kurie atrodo sąlyginai nedidelė kūno dalis, kuri norint labai lengvai pašalinama, turėti įtakos vienai svarbiausių mūsų kūno dalių – širdžiai? Metų metus mokslinikai ir osteopatai, refleksologijos specialistai ginčijosi ir bandė suprasti, kaip viena mūsų kūno dalis susijusi su kita ir kaip sąlyginai mažiausios ir nepastebimiausios kūno dalys gali turėti įtakos svarbiausioms. Atrodo neįmanoma, kad pačios darniausios sistemos pasaulyje – žmogaus kūno atskiri organai neturi sąsajų tarpusavyje. Dantys taip pat svarbūs. Prof. Howard Jenkinson (Bristolio universitetas, Didžioji Britanija) bei Karališkasis chirurgų koledžas (Didžioji Britanija) rado ryšį tarp prastos burnos higienos ir širdies ligų.

Burnoje randama beveik 700 skirtingų rūšių mikroorganizmų, kurių dalis yra patogeniški, o kita dalis – būtinoji natūrali burnos mikroflora, jos padeda skaidyti maistą ir pan. Kiekvieną kartą pavalgius ar net išsižiojus, mikroorganizmų kiekis burnoje padidėja. Laikantis tinkamos burnos higienos, patologinių ir fiziologinių mikroorganizmų kiekis kontroliuojamas. Netinkama burnos higiena gali sukelti dantenų uždegimą (gingivitą), vėliau periodontitą. Dėl šių priežasčių žalingos bakterijos turi tarsi atvirus vartus – lengvą patekimą į kraujotakos sistemą. Streptococcus gordonii ir Streptococcus sanguinis – bakterijos, sukeliančios burnos infekcijas, taip pat nustatyta, kad jos – vienos iš faktorių, sukeliančių širdies ligas.

Pastebėta, kad antibiotikai kartais neapsaugo nuo infekcinių širdies ligų. Manoma, kad dėl to kaltos burnos ertmės bakterijos. Prof. Jenkinson ir Dr. S. Kerringan ieško būdų, kaip išspręsti šią problemą, o kol sprendimo nėra, geriausias būdas išvengti širdies ligos – itin gerai prižiūrėti dantis, reguliariai lankytis pas burnos higienistą.

Taigi, patariame kruopščiai ir reguliariai valyti dantis, ypač po valgio – tai pagrindinis būdas, kaip išvengti patogeninių mikroorganizmų persvaros burnoje. Papildomai apsaugai galima vartoti antibakterinius burnos purškalus arba skalavimo skysčius (tačiau neperdozuokite! Dėl vartojimo būtinai pasitarkite su gyd. odontologu!).

Informacijos šaltinis gerasodontologas.lt


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/londondent/domains/londondent.com/public_html/wp-content/themes/wellness/single.php on line 41

Adresas

Privati odontologijos klinika
145A Albert Road North Woolwich
London E16 2JD
Jungtinė Karalystė

Tel:02074 746 987
Mob: 07883 895 355
info@londondent.com

Developed by Tomo Solutions