BRUKSIZMAS – GRIEŽIMAS DANTIMIS

Home » Verta žinoti » BRUKSIZMAS – GRIEŽIMAS DANTIMIS

Bruksizmas – tai terminas, apibūdinantis naktinį griežimą dantimis (apie kurį dažniausiai sužinome iš vyro/žmonos/partnerio, nes patys tai labai retai jaučiame) arba smarkų sukandimą dantimis. Tačiau ne visi žmonės yra nuolatiniai bruksistai, kai kurie dantimis griežia tik retkarčiais, patyrę didelį stresą ir pan. Šie žmonės pašalinius bruksizmo padarinius jaučia ne taip smarkiai, jų dantys gali būti nenusidevėję patologiškai (kas pastebima pas nuolatinius „chroniškus“ bruksistus). Nuolatiniai bruksistai laikui bėgant gali pradėti skųstis ne tik dantų audinių sumažėjimu, bet ir smilkinkaulio-apatinio žandikaulio sąnarių skausmais, klausos sutrikimais.

Dažniausiai kylantis klausimas – kaip sužinoti, kad esu bruksistas: griežiu dantimis arba naktį smarkiai juos sukandu? Po šio dažniausiai seka kitas klausimas – ar galima išgydyti bruksizmą? Atliktos studijos parodė, kad kai kurie žmonės grieždami dantimis skleidžia specifinį garsą, kai tuo tarpu kiti tai daro visiškai be garso. Dažniausiai apie bruksizmą sužinome iš partnerių. Be to, dažnai pacientai skundžiasi pabudus jaučiamu žandikaulių skausmu arba lengvu galvos maudimu.

Griežimo dantimis pasekmės:

  • dantų skausmas
  • skausmas atkandant maistą
  • dantų jautrumas terminiams dirgikliams (šaltas/karštas maistas)
  • pažengusioje ligos stadijoje dantis gali skilti arba nulužti
  • dantų netekimas

Profilaktika ir gydymas

Dažniausiai pacientai gydytojui odontologui skundžiasi dantų skausmu. Norint pašalinti bet kurį nemalonų pojūtį, kurį sukelia bruksizmas, reikia patį žalinga įprotį – bruksizmą stengtis kontroliuoti arba išgydyti.

Visų pirma, reikėtų stengtis patirti kuo mažiau stresų ir rasti kiekvienam tinkamą būdą atsiplaiduoti KASDIEN (pvz., įvairios sporto šakos, skaitymas, darbas sode ir pan.). Taip pat rekomenduojama vartoti kuo mažiau alkoholinių gėrimų ir kofeino. Bruksuojantiems naktį rekomenduojama raumenis atpalaiduojanti ir dantis apsauganti kapa. Kartais bruksizmą gali sukelti netaisyklingas sąkandis, tad kai kuriais atvejais rekomenduojamas ortodontinis gydymas.

Gyd. I. Zykutė. Informacijos šaltinis gerasodontologas.lt


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/londondent/domains/londondent.com/public_html/wp-content/themes/wellness/single.php on line 41

Adresas

Privati odontologijos klinika
145A Albert Road North Woolwich
London E16 2JD
Jungtinė Karalystė

Tel:02074 746 987
Mob: 07883 895 355
info@londondent.com

Developed by Tomo Solutions