KRAUJUOJANČIŲ DANTENŲ PRIEŽASTYS

Home » Verta žinoti » KRAUJUOJANČIŲ DANTENŲ PRIEŽASTYS

Kraujuojančios dantenos – labai nemalonus reiškinys, itin varginantis ir psichologiškai, ir fiziškai. Svarbu suprasti, kad kraujuojančios dantenos yra ligos požymis ir ją reikia gydyti.

Dantenų/periodonto liga – dažniausia kraujuojančių dantenų priežastis. Pradinė periodonto ligų stadija yra gingivitas – dantenų uždegimas, kurio metu dantenos paburksta, tampa skausmingos, uždegiminės ir kraujuoja prisilietus (dažniausiai tai pastebima valantis dantis arba valgant). Šios ligos dažniausia priežastis – apnašo sankaupa, kuri dirgina dantenas mechaniškai, be to apnaše esančių mikroorganizmų išskiriami veiklos priduktai taip pat sukelia dantenų uždegimą. Jei ginigivitas negydomas (dažniausiai pakanka nueiti pas burnos higienistą, kuris pašalina susikaupusį apnašą ir išmoko Jus taisyklingai valyti dantis), jis progresuoja, vystosi periodontitas, kurio pasėkmė – netekti dantys.

Dantenų žalojimas dantų šepetėliu. Dantų pastose yra abrazyvių dalelių, kurios nepastebimai žaloja dantų emalį, tačiau jei dantys dantų šepetėliu valomi itin energingai ir smarkiai, dantenos taip pat gali kraujuoti dėl mechaninio pažeidimo. Vis tik sveikos dantenos net ir dėl šios priežasties smarkiai kraujuoja retai.

Rūkymas arba tabako kramtymas. Pastebėta, kad rūkalių dantys linkė labiau kaupti apnašą, o tai sukelia gingivitą. Kita priežastis – tiesioginis tabako poveikis dantenoms, kada jis kramtomas.

Hormoniniai pokyčiai. Hormonų receptoriai aptinkami ir dantenose. Jei konkrečių hormonų lygis pakyla virš normos ribos, tai gali sukelti skysčių kaupimąsi dantenos, ko pasekoje jos tampa raudonos, kietos, ištinsta. Šis tinimas pranyksta iškart po to, kai hormonų lygis susinormalizuoja. Dažniausiai ginigivtas dėl hormoninių pokyčių stebimas moterims ciklo metu bei nėščiosioms.

Vitamino K trūkumas. Vitaminas K labai svarbus kraujo krešėjimo procese ir jo trūkumas gali sukelti dantenų kraujavimą.

Autoimuninės ligos – tai ligos, kurių metu imuninė sistema pradeda naikinti organizmo ląsteles. Pvz., reumaotidinis artritas, sisteminė raudonoji vilkligė dažniausiai sutinkamos autoimuninės ligos, kurios gali sukelti dantenų kraujavimą.

Leukemija – kraujo vėžio rūšis, kuomet pažeidžiami leukocitai (baltieji kraujo kūneliai). Vienas iš pirmųjų ligos požymių – kraujuojančios dantenos.

Vaistai. Kai kurie vaistai, pvz., kontraceptikai, antidepresantai, antikoaguliantai ir net nosies purškalai gali išprovokuoti dantenų kraujavimą.

Tad jei Jums kraujuoja dantenos, nedelskite ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją periodontologą, kuris Jus apžiūrės ir sudarys gydymo planą.

Informacijos šaltinis gerasodontologas.lt


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/londondent/domains/londondent.com/public_html/wp-content/themes/wellness/single.php on line 41

Adresas

Privati odontologijos klinika
145A Albert Road North Woolwich
London E16 2JD
Jungtinė Karalystė

Tel:02074 746 987
Mob: 07883 895 355
info@londondent.com

Developed by Tomo Solutions