Odontologai pastebi, kad dažniausiai pasitaikanti dantų erozijos priežastis – saldieji gėrimai. Todėl jie rekomenduoja rinktis nesukeliančias erozijos arbatas.
Šių dienų gaivieji gėrimai turi be galo daug cukraus. Bet ne tik cukrus kenkia dantims. Stulbinantis faktas yra tas, kad gėrimuose randama citrinų rūgštis, sukelia didesnę dantų eroziją, nei druskos rūgštis. Druskos rūgštis kitaip dar vadinama –baterijų rūgštimi. Šios rūgštys, cukrus, įeinantys į sulčių ar gaiviųjų gėrimų sudėtį, sukelia dantų eroziją. Dantų erozijos metu netenkama dalies kietųjų danties audinių, dantų emalio.
Tačiau saugant savo dantis, galima rinktis gėrimus, kurie nedaro žalos kietiesiems dantų audiniams. Žurnale „General Dentistry“, skelbiama, kad plikoma arbata nekenkia dantims ir yra saugi gerti. Nepaisant to, kad plikoma arbata yra puikaus skonio, ji turi daugybę teigiamų savybių. Arbatoje yra daug natūralių antioksidantų, kurie sumažina riziką susirgti vėžiu, kraujagyslių ligomis, diabetu.
Tyrimų metu buvo lyginama juodoji ir žalioji arbatos su gaiviaisias gėrimais bei apelsinų sultimis, jų poveikis dantims. Rezultatai atskleidė, kad arbata, kaip ir vanduo nesukelia jokio erozinio efekto dantims. Arbatos buvo lyginamos tarpusavyje. Plikoma žalioji arbata buvo pripažinta geresnė, nei juodoji arbata, dėl savo sudėtyje turimų augalinių maistinių medžiagų ir antioksidantų.
Jei geriate arbatą, ekspertai pataria jos nemaišyti kartu su pienu, cukrumi, citrinos sultimis, kadangi taip prarandama daug naudingųjų medžiagų. Taip pat, venkite šaltųjų arbatų. Jos savo sudėtyje turi citrinų rūgšties, daug cukraus, todėl sukelia dantų eroziją. Jei arbatą gaminate patys, nesvarbu, kokios temperatūros ją gersite, svarbu, kad joje nebūtų papildomų priedų.